مقام معظم رهبری مدظله العالی
پخش آثار

امکان سرايت ايدز در سالن‌های زیبایی کاشت‌ ناخن

همه ما می دانیم که روش انتقال ویروس اچ آی وی از طریق خون، رابطه جنسي و سوزن مشترك  است. با اين حال این روش ها تنها راه انتقال این ویروس بسیار خطرناک نیست.عجیب و غریب ترین روش انتقال ويروس اچ آي وي در یک زن برزیلی باعث شده تا  او به اين ويروس مبتلا شود.

او زماني كه برای اهدای خون به مركز پزشكي مراجعه كرده بود از مبتلا شدن به اين ويروس خبردار شد. پس ازانجام آزمایشات مورد نیاز پزشكان به او گفتند که با وجود اينكه پارامترهای خوني او در رنج مطلوب قرار دارد اما هنوز نشانه ای از بار ویروسی بالا در بدن وي ديده مي شود.

پس از نتايج آزمايشات كامل و تاييد ابتلا به ويروس اچ آي وي اين زن جوان شوكه شده بود كه چگونه او به اين ويروس مبتلا شده است زيرا او بدون داشتن هيچ رابطه ای يا استفاده از سوزن مشترك يا روش هاي معمول ديگر مانند مراجعه به دندانپزشكي بيمار شده  اما در همين حين كه به چرايي ابتلا خود به اين ويروس فكر مي كرد ناگهان متوجه شد كه چند روز پيش او در سالن زیبایی کاشت خون وسايل مانيكور ناخن خود را به دخترعمويش داده و بعد خودش از آن ها استفاده كرده بود.

دختر عموی اين خانم برزيلي براي اينكه مشخص شود آيا عامل ابتلا وسايل مانيكور بوده مورد آزمایش قرار گرفت كه در نهايت او HIV مثبت و عامل انتقال بود.

پس از گرفتن نمونه خون  هر دو آن ها و تجزیه و تحلیل ويروس در نتیجه مشخص شد که ساختار ژنتیکی ویروس هر دو نفر يكي بوده و به طور حتم استفاده از يک ناخن گير ساده مانيكور عامل انتقال ويروس اچ آي وي شناخته شد.

با اين حال مركز كنترل و پيشگيري از بيماري ها (CDC)  ناخن گير را به طور رسمي به عنوان يك عامل انتقال ويروسHIV در ليست خود قرار نداد زيرا این مورد بسیار نادر بوده و مردم نباید ترس از آن بترسند زيرا در شرايط بسيار خاص اين اتفاق افتاده و تنها نمونه گزارش شده است به همين دليل راه انتقال ويروس اچ آي وي محسوب نمي شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران
موضوع : پزشکی و سلامت ، | 890 بازدید

پست های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید

comments
کد امنیتی رفرش
مطالب بر اساس
بازدید
جدید ترین
پیشنهادی
×