مقام معظم رهبری مدظله العالی
پخش آثار

دونالد ترامپ از فعالیت های تجاری انصراف داد

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا گفته است که از فعالیت های اقتصادی خود برای تمرکز بر ریاست جمهوری انصراف خواهد داد.

 

.

او در پیامی توییتری اعلام کرده که در حال تنظیم اسناد حقوقی برای واگذاری امور تجاری خود است زیرا ریاست جمهوری وظیفه بسیار مهمتری است. او همچنین گفته است روز پانزدهم دسامبر در دیداری با اعضای خانواده اش این موضوع را با اعضای خانواده مطرح خواهد کرد.

 

همزمان روز چهارشنبه آقای ترامپ ویلبر راس، میلیاردر و سرمایه دار آمریکایی را برای پست وزارت بازرگانی معرفی کرد. آقای راس ۷۸ ساله از منتقدان جدی توافق تجارت آزاد است.

 

به گزارش شبکه یورونیوز، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا همزمان استیون منوچین را نیز به عنوان وزیر خزانه داری کابینه خود برگزید.

 

آقای منوچین بانکدار پیشین و سرمایه گذار بخش خصوصی است و در جریان رقابت های انتخاباتی مدیریت امور مالی ستاد دونالد ترامپ را برعهده داشت. وی تا سال ۲۰۰۲ میلادی و برای مدت ۱۷ سال در شرکت خدمات مالی و بانکداری «گلدمن ساکس» فعالیت می کرد.

 

آقای منوچین گفت: «مهمترین اولویت ما اقتصاد است و باید رشد اقتصادی کشور را به ۳ تا ۴ درصد برسانیم. همچنین تمرکز بر مسائل مربوط با کارگران آمریکایی نیز از دیگر اولویت های ما است.»

 

دومین دیدار میت رامنی با دونالد ترامپ

 

یورونیوز افزوده است: دومین دیدار آقای ترامپ با میت رامنی گمانه زنی ها را نسبت به احتمال حضور او در راس وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا تقویت کرده است.

 

 

میت رامنی، نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و از منتقدان جدی دونالد ترامپ سه شنبه شب در یک ضیافت شام در منهتن با رئیس جمهوری منتخب دیدار کرد.

 

از آقای رامنی، فرماندار سابق ایالت ماساچوست آمریکا در حالی به عنوان اصلی ترین گزینه برای وزارت خارجه یاد می شود که پیش تر از افرادی همچون رودی جولیانی، مشاور قدیمی ترامپ و سناتور باب کروکر نیز برای کسب این سمت نام برده شده بود.

 

احتمال انتخاب آقای رامنی برای پست وزارت خارجه، انتقادهایی را از سوی هواداران دولت ترامپ به همراه داشته است. کلیان کانوی، رئیس ستاد انتخابات ترامپ به صراحت با حضور وی در دولت آقای ترامپ مخالفت کرده است.

 

میت رامنی پس از انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی آقای ترامپ، خطاب به آمریکایی ها گفته بود که به نظر او ترامپ رئیس جمهور مناسبی برای کشور نیست.

موضوع : سیاسی ، | 750 بازدید

پست های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید

comments
کد امنیتی رفرش
مطالب بر اساس
بازدید
جدید ترین
پیشنهادی
×