مقام معظم رهبری مدظله العالی
پخش آثار

چگونه در دوران نامزدی رابطه جنسی داشته باشیم؟

تنها کسی که می تواند در خصوص رابطه جنسی شما و نامزدتان در دوران عقد، تصمیم گیری کند خود شما هستید. اما گرفتن این تصمیم کار ساده ای نیست و نباید از کنار آن به سادگی عبور کنید. پس بهتر است درست تصمیم گرفت وتحت تاثیر رابطه نشد.در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه در دوران نامزدی رابطه جنسی داشته باشید؟

مدیریت رابطه جنسی در دوران عقد

معمولاً در ازدواج های امروزی مدت کمی را به دوران نامزدی اختصاص میدهند و بیشتر خانواده ها به ویژه خانواده طرف دختر ترجیح میدهند هر چه زودتر صیغه عقد دائم جاری شود حال با یک مراسم و تشریفات خاص یا در محضر و یا… به هر حال نکته ای که خانواده ها باید مدنظر داشته باشند این که دوران عقد مربوط به دوران شناخت نیست چرا که مرحله شناخت در دوران نامزدی باید سپری شود نه در دوران عقد و تا زمانی که این مرحله «مرحله شناخت» تا حد مطلوبی سپری نشده نباید صیغه عقد دائم جاری شود چرا که به محض جاری شدن این صیغه عرفا و شرعا دو طرف زن و شوهر محسوب میشوند و دیگر فرصت شناخت قبل هست.

چگونه در دوران نامزدی با همسرتان رابطه جنسی داشته باشید

چطور در دوران نامزدی با همسرتان ارتباط جنسی داشته باشید برای زوجهای که تازه نامزد شده اند این یک سوال می‌باشد داشتن ارتباط جنسی در میان زوج ها در دوران نامزدی مفید هست و اگر ارتباط جنسی داشته باشند در آینده دچار دشوار خواهند شد.

در دوران عقد باید به اصلاح اخلاق و رفتارهای منفی از دید طرفین پرداخته شود. به عنوان مثال زوجی در دوران نامزدی شاهد برخی رفتارهای نادرست میباشند که این رفتارها در حدی نیست که به دلیل انها بشه یک ارتباط رو زیر سوال برد در دوران عقد دو طرف باید کوشش کنند این رفتارهای شناخته شده را اگر منفیست برطرف سازند تا برای نخست زندگی این رفتارها دشوار ساز نشوند.

بیشتر مواقع دوران عقد به دلیل عدم آمادگی به لحاظ شرایط خانوادگی طرف دختر یا اوضاع اقتصادی طرف پسر و یا رویدادها غیر منتظره کمی طولانی میشود طولانی تر شدن ارتباط جنسی عقد چنانچه با مدیریت ارتباط همراه نباشد خود دشوار باریکلا میشود.

رابطه جنسی در دوران عقد

اگر چه پس از جاری شدن صیغه عقد دائمی دو طرف عرفا و شرعا زن و شوهر محسوب می‌شوند اما نکته ای که مهم تلقی میشود این که دو طرف برخی روابط و رفتارهای خود را تا زمانی که زیر یک سقف نرفته اند باید بازرسی کنند.

اولا هرگز پیشنهاد نمیشود ارتباط جنسی کامل «hard» را در این دوران تجربه کنند چرا که عطش جنسی دو طرف باید در این اساس محفوظ باقیمانده تا در جایگاه خود بتواند موثر باشد. زوج های جوانی که در دوران عقد به سر میبرند اگر میخواهند ارتباط آن ها تکرای نشده و شکل عادت به خود نگیرد کوشش کنند از یک ارتباط جنسی کامل اجتناب بورزند اما در مورد نیازهای جنسی خود آزادانه گفتگو کنند و در این صحبتها کوشش در تحریک یکدیگر نداشته باشند.معاشقه در دوران نامزدی پیشنهاد می‌شود در دوران عقد نیز معاشقه و در صورتی که دو طرف نتوانند خویشتن داری کنند و یا جهت آشنایی با امیال جنسی خود ارتباط جنسی را به صورت محدود, پافشاری می‌شود, محدود تجربه کنند اما به طور کامل هرگز. ممکن هست در این تجربه با مشکلاتی روبرو شوند دوران عقد دوران مناسبی برای رفع سایر اختلالات جنسی و یا احیانا اگر برخی از خانمها نیاز به درمان و رفع مشکلاتی نظیر کیست رحم, چرخش دهانه رحم, دردهای واژن خشکی دهانه واژن و… میباشند بپردازند.

رفت و آمدها در دوران عقد

پس از عقد رسمی مسلما ارتباط شکل جدی تر به خودش میگیره در عین حالا که یک سری از محدودیتها برداشته میشود عدم مدیریت ارتباط می‌تواند باعث بروز دشواری های و بحث های خانوادگی شود تا جاییکه بدبختانه کار به طلاق برسد.

مسلما هر دو طرف علاقه مند میباشند بیشتر در کنار هم باشند بیشتر معاشرت داشته باشند بیشتر کنار هم بخوابند و حتی مسافرت بروند بله ایندو زن و شوهر میباشند پس از سالها خلاء احساسی و جنسی حال فرصتی برای بر طرف کردن این خلاء یافته اند شخصی مورد نظر خود را یافته اند هم دیگر و دوست دارند اما فاکتورهای مهم و اساسی عموما خانواده ها با معاشرت و این که دو طرف شب کنار هم بخوابند و با هم باشند دشوار دارند دلیل اصلی این دشوار عدم جلوگیری و بازرسی غریزه جنسی از جانب دو طرف هست که ممکن هست باعث پیدایش مشکلاتی نظیر حامله شدن یا از بین رفتن باکرگی دختر شود عموما خانواده ها ترجیح میدهد قبل از ازدواج باکرگی حفظ شود به ویژه خانواده دختر پیشنهاد میشود دو طرف به این خواسته ها احترام بگذارند.

نکته مهم بعدی به لحاظ اوضاع اقتصادی بیشتر خانواده ها و معذب بودن خانواده ها در ابتدای ارتباط جهت پذیرش عضو اخیر عروس بانو یا آقا داماد و رودرواسیهایی که دارند مسلما هر دیدو بازدید مستلزم هزینه و مخارجیست که بریابرخی از خانواده ها دشوار هست دو طرف خود باید قبل ازاینکه بحثی پیش بیاید رفت و امدهای خود به خانه دو خانواده را بازرسی کنند. جدای از این مسائل بدبختانه در این رفت و آمدها ممکن هست حرفهایی ردو بدل شود که به دلیل عدم شناخت باعث پیدایش کدورتهایی بین خانواده ها بشود پس بحثهایی که در این خانواده پیش می‌آید نباید توسط عروس بانو یا اقای دامان به اون یکی خانواده منتقل شود.دوران عقد دوران حساسی هست. به جای انکه بیشتر به خانه یکدیگر بروید قرار های خود را بیرون تنظیم کنید و رفت وآمدهی خانه را در حد یک ناهار یا شام و در صورتی که خانواده ها مشکلی نداشتند شب را اطراق کنید. حفظ حرمت بسیار اهمیت دارد. کاری نکنید که به دلیل لحظاتی لذت دوران شیرین عقد خود را تلخ کنید. اما در مورد مسافرت رفتن, سفر کردن روش مناسبی بریا شناخت خیلی از کنش هاو واکنش های اخلاقی و رفترای یک فرد محسوب میشود اگر خانواد ه‌ها با این قضایا مشکلی ندارند یک سفر حتماً در این دوران پیشنهاد می‌شود گرچه از اعتماد خانواده ها نباید سو بهره گیری شود و اگر خانواد هها خوشنود نشدند که دو نفره به سفر بروید می توانید با همراهی خانواده ها یک سفر ترتیب دهید. اگر چه دوران عقد دوران شناخت نیست چرا که به عبارت عام کار از کار قبل.

مناسبت ها, عرف و رسومات

برخی از عرف و رسومات ما خوشگل می‌باشد اما چون در هر دوره هر خانواده این عرف و رسومات را به نفع خود تغییر داده بدبختانه برخی از عرف و رسومات بیشتر دست و پا گیر شده و باعث شکل گیری مشکلاتی در دوران عقد می‌شود به عنوان مثال گروهی عرف بر این دارند که به مناسبت جشن ها گوناگون هم خانواده پسر و هم خانواده دختر هدایایی ردو بدل کنند اگر سطح طبقاتی دو خانواده یکسان باشد که خب کتر دشوار پیش می‌آید اما چنانچه سطح طبقاتی یکی از خانواد هها نسبت به خانواده مقابل کمتر باشد جرقه بحث و دشواری های زده میشود و به جای آنکه قبل از فرا رسیدن عید یا مناسبت خاصی اسباب خوشحالی فراهم شود وارونه غم خرید هدیه ای که در خور هدیه دریافتی از خانواده مقابل باشد جایگزین شادی می‌شود.

پیشنهاد میشود در همان ابتدای ارتباط هر دو خانواده توافقی صورت دهند که پیرامون ان کلا هدیه ای رد و بدل نشود و یا این که هدیه سنگین نباشد. این عرف و رسومات در جهیزه نیز موثر بوده بدبختانه فرهنگ نادرست جامعه در این هست که اگر هر شخصی تجملاتی تر باشد حیثیت دار تر هست و عموما این دشواری های همانگونه که عرض شد در صورتی که دو خانواده از نظر سطح اقتصادی مطابقت نداشته باشند پیش می‌آید. و همینطور چشم روی چشم بندی, از همان ابتدای ارتباط کوشش کنید یا عرف و رسومات دست و پاگیر را توافقی کنار بگذراید یا این که عرف های یرا اجرا کنید که هر دو خانواده به یک میزان از عهده آن ها برایند. وگرنه هدف چیه دیگریست که ممکن هست این رسومات دو طرف را از هدف اصلی دور کند.

 

در اینجا ۵ نکته که به شما کمک می کند تا تصمیم درست را بگیرید، ذکر می کنیم:

۱ – آیا همه ریسک ها را می دانید؟

بارداری ناخواسته در دوران نامزدی یکی از ریسک هایی است که باید از آن آگاه باشید و درباره آن فکر کنید. احتمال به هم خوردن ازدواج شما به هر دلیلی نیز یکی دیگر از ریسک هایی است که باید به آن فکر کنید. باید بدانید که اختلافات در دوران نامزدی بسیار متداول هستند، اما کم نیستند شمار کسانی که در همان ابتدای راه زندگی و در دوران عقد، از یکدیگر جدا شده اند. بنابراین قبل از برقراری روابط کامل جنسی با نامزدتان، به این موضوعات خوب فکر کنید.

۲ – آیا اطمینان دارید که باهم می مانید؟

البته آخر و عاقبت هیچ ازدواجی از قبل معلوم نیست. به سختی می توان اطمینان داشت که شما تا آخر عمر با هم زندگی خواهید کرد یا خیر. زندگی مشترک از همان ابتدا با فراز و نشیب های زیادی مواجه است. اما اگر قصد دارید با نامزدتان همبستر شوید، بهتر است یک شناخت و اطمینان نسبی بین شما وجود داشته باشد. هرچقدر این شناخت و اطمینان بیشتر باشد، ریسک مواجه شدن با اتفاقات احتمالی مثل طلاق و جدایی در دوران عقد کمتر خواهد شد. فراموش نکنید که در صورت به هم خوردن ازدواج شما، چنانچه رابطه زناشویی به طور کامل بین شما برقرار شده باشد، هردوی شما آسیب خواهید دید. شاید در نگاه اول به نظر برسد در چنین موقعیتی فقط دختر آسیب می بیند، اما مسئولیت های قانونی پسر نیز در صورت برداشته شدن بکارت نامزدش، بیشتر خواهد شد. پس اگر هنوز مطمئن نیستید که ازدواج شما دوام خواهد داشت یا خیر، بهتر است همبستر شدن با نامزد خود را به تاخیر بیندازید.

۳ – احتمال بارداری ناخواسته را جدی بگیرید

آیا می دانید که هیچ یک از راههای پیشگیری از بارداری ۱۰۰% تضمین شده نیستند؟ بعنوان مثال استفاده از کاندوم، می تواند احتمال بارداری تا حدود ۸۵% کاهش دهد و هنوز ۱۵% احتمال حاملگی وجود دارد. بنابراین اگر آمادگی بچه دار شدن در دوران عقد را ندارید، بهتر است روابط کامل زناشویی را تا بعد از عروسی به تعویق بیندازید.

 

۴ – موقعیت مکانی و زمانی خود را بسنجید

بهتر است بدانید که اولین رابطه کامل جنسی با نامزدتان، لزوما یک تجربه رمانتیک و لذت بخش نخواهد بود! در اغلب مواقع این رابطه با درد و خونریزی شدید همراه است. بنابراین مطمئن شوید که در مکان و زمانی اقدام به این کار می کنید که امکان مقابله با هرنوع اتفاق ناخوشایندی را دارید. بعنوان مثال دسترسی به جعبه کمک های اولیه، دسترسی به درمانگاه و… از نکاتی است باید به آن توجه کنید.

۵ – هرگز ” فقط به خاطر نامزدتان ” اقدام به این کار نکنید

پس از در نظر گرفتن تمام موارد فوق، شما باید زمانی اقدام به برقراری رابطه جنسی کنید که خودتان نیز به آن تمایل کامل داشته باشید. هرگز به خاطر نامزدتان کاری را که آمادگی آن را ندارید انجام ندهید. اینکه “او می خواهد” و یا دوست صمیمی شما نیز در دوران نامزدی اش با همسر خود همبستر شده است و یا دلایلی از این قبیل هرگز دلیل کافی برای این که با نامزد خود همبستر شوید، نیست.

 

منبع:bia2tafrih.com

موضوع : زناشویی ، | 732 بازدید

دیدگاه خود را ارسال کنید

comments
کد امنیتی رفرش
مطالب بر اساس
بازدید
جدید ترین
پیشنهادی
×