مقام معظم رهبری مدظله العالی
پخش آثار

استثنایی‌ترین بازیکن لیگ برتر؛ کشف برانکو و حسرت استقلالی ها!

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، محمد انصاری؛ او حالا تنها یاری از پرسپولیس است که آفر دست به نقد دارد. او را با قراردادی چشمگیر از لیگ چین می خواهند. بازیکنی که البته نقشی استراتژیک در تیم برانکو ایوانکوویچ دارد و برانکو برایش این قدر زحمت کشیده است که امکان ندارد، بدون رضایتش تصمیم بگیرد.

 

 

وی که حالا وزنه سنگین خط دفاعی پرسپولیس است و خیلی خودش را به ترکیب تیم ملی نزدیک کرده. او اما تفاوت های ویژه ای خارج از زمین فوتبال با دیگر بازیکنان تیم های استقلال و پرسپولیس دارد.

 

این بازیکن کم حرف که در همه دو ساله گذشته، شاید تنها یک بار برای حضور در برنامه جشن رمضان به تلویزیون رفته و خیلی مصاحبه نداشته، بچه یکی از مذهبی ترین محله های تهران است. بچه محله فخرآباد، جایی بین خیابان ایران و خیابان زرین لعل که یکی از محله های مورد علاقه خانواده های مذهبی است.

 

محمد که به اصرار دوستانش، حالا دیگر اینستاگرام هم دارد، شاید تنها بازیکن پرسپولیس باشد که با فقط سه پست، 200 هزار فالوور دارد. 3 پستی که اما گذاشته، یکی سخنان حضرت علی، امام اول شیعیان است و دو پست دیگرش هم به شهدای حرم اختصاص داشته.

 

پسری که هنوز هم با مترو به تمرین می رود و برمی گردد. کسی که در بین همه هم تیمی هایش و همه بازیکنان تیم های فوتبال لیگ برتر، خیلی اهل رسیدن به ظاهرش یا نمایش داشته هایش نیست و فخر فروشی نمی کند. او با این ویژگی ها، تمام حواسش به کارش و فوتبالش است.

 

سال قبل وقتی برانکو او را در تست انتخاب کرد، خیلی ها متهمش کردند که مدیر برنامه هایش برای او پولی رد و بدل کرده و این بحث رسانه ای شد. اما این پسر که از خانواده ای معمولی است، در عمل نشان داد چرا انتخاب شده و حالا همه یک ستاره صدایش می کنند.

 

کسی دیگر به او به چشم بازیکن تستی نگاه نمی کند. اعتقاداتش را جلوی دوربین ها جار نمی زند. الکی شعار نمی دهد و فقط سعی می کند خودش باشد. شاید منزوی باشد. شاید هم تیمی هایش برای این که خیلی در خودش است، سر به سرش بگذارند و شاید خیلی در جمع ها و مهمانی ها و دورهمی های شان برای نوع خاص زندگی اش، نباشد اما فوتبالش را خوب بازی می کند و برای فوتبالش، جانش را هم می دهد.

 

او تقریبا از همان محله هایی آمده که روزگاری علی انصاریان با سنت شکنی از آنجا خودش را بالا کشید اما تفاوت ویژگی های شخصیتی این دو بچه محل، تقریبا از زمین تا آسمان است. محمد می تواند یک الگو برای آنهایی باشد که مدام می خواهند نمونه ای از جوان استاندارد، به اهالی فوتبال نشان دهند.

 

شاید وقتی اسم انصاری می آید، پرویز مظلومی بیش از همه افسوس بخورد. او که می توانست محمد انصاری را در تیمش داشته باشد و رابطه خوب این بازیکن با سید مهدی علوی، مشاور وقت باشگاه استقلال می توانست محمد را که در تیم لیگ یکی سپاسی شیراز بازی می کرد را استقلالی کند، حتی از سوی مظلومی تست هم نشد و بعد از چند هفته آنها تازه فهمیدند چه بختی را از دست دادند!

 

 

*** ماجرای پیشنهاد چینی

اگر چه باشگاه پرسپولیس سکوت کرده و طبق معمول اخبار را نه تکذیب می کند و نه تایید اما خود انصاری معتقد است که پس از دوازده بازی در لیگ برتر و نشستن روی نیمکت ذخیره های تیم ملی ایران به عنوان دفاع وسط از لیگ چین پیشنهاد دارد و مالکان تیم چینی او را می خواهند.

 

دلیل عدم واکنش باشگاه پرسپولیس برمی گردد به ابتدای فصل و در نقل و انتقالات آنجا که این باشگاه نتوانست جایگزین مناسبی برای انصاری در قلب دفاع تیم داشته باشد و به این ترتیب  پرسپولیس مجبور است در مورد این انتقال که چند میلیاردی هم به باشگاه می رساند، دست دست کند چرا که فروش انصاری در این شرایط به معنای کلیه فروشی خواهد بود و نوعی خودزنی محسوب می شود.

 

در واقع بعید است که برانکو با این جا به جایی موافقت کند چرا که با محمد و سید جلال حسینی، این تیم در آستانه خلق یک رکورد است و در همه دوازده بازی لیگ برتر تنها سه گل خورده دارد. در شرایط مشکلات مالی کنونی اما باید تصمیم گرفت، فروش محمد انصاری و چشم دوختن به هنر بازیکن سازی برانکو و خرید در نیم فصل یا عدم فروش او و البته تکذیب خبر درخواست  وی توسط چینی ها و ساختن با بی پولی ها.

 

برانکو نشان داده که این هنر را بهتر از هر مربی دیگری دارد که بازیکن بسازد، او در عرض دو سال هفت بازیکن تیمش را به تیم ملی فرستاده و فیکس کرده که تا پیش از او از جلوی درب تمرین تیم ملی هم نمی توانستند رد شوند اما با این حال این کار ریسک بالایی دارد چرا که فرصت پرسپولیس بعد از ۹ سال جام نیاوردن رو به اتمام است و حتی برانکو هم با وجود مقبولیت بالایی که در میان جامعه فوتبال ایران و هواداران این تیم دارد هم امسال باید بتواند برای این تیم و هوادارانش جام بیاورد و فروش محمد انصاری و چشم انتظار ایستادن برای آنکه برانکو یک دفاع وسط دیگر بسازد  ریسک بالایی دارد و حتی در صورت توفیق زمان بر است و ممکن است پرسپولیس باز هم هزینه بدهد.

 

پرسپولیس در این رابطه کاملا گیج است و تصمیم گیری برایش سخت به نظر می‌رسد شاید در این رابطه شفاف سازی بهترین اقدام باشد اما هر تصمیمی تبعات خاص خودش را به هر حال خواهد داشت. فروش انصاری می تواند منجر به از دست رفتن جام شود، نفروختن هم می تواند همین تبعات را داشته باشد البته چون بی پولی  فشار خواهد آورد.

724 بازدید

دیدگاه خود را ارسال کنید

comments
کد امنیتی رفرش
مطالب بر اساس
بازدید
جدید ترین
پیشنهادی
×